Amerikanın "1" numaralı preamp/efekt işlemci markası Fractal Audio Systems, AMBAR Guitars ile Türkiyede.
 
 
Fractal Audio Systems, devrim niteliğindeki Axe-Fx preamp/efekt işlemci serisini yaratmak için 2006 yılında kuruldu. O zamandan beri her yerdeki gitaristler Fraktal teknolojisini benimsedi. Fractal olarak kendimizi “eXtreme dijital teknoloji” arayışında ödün vermeden kaliteye adadık.
 
Elektro gitarın ve amplifikatörün ortaya çıkışından kısa bir süre sonra gitaristler, enstrümanlarının temel sesini değiştirmeye yönelik deneyler yapmaya başladı. Amplifikatörler kısa sürede yankıyı, ardından tremolo ve overdrive'ı birleştirmeye başladı. Hiçbir zaman tatmin olmayan gitaristler daha fazla ses olanağının özlemini çektiler ve efekt pedalı doğdu. Bunlar wah-wah, distorsiyon ve diğer basit efektlerden oluşuyordu. Kaba olmasına rağmen folklor, bu ilk pedalları, bazılarının bunların neredeyse mistik özelliklere sahip olduğunu düşündüğü noktaya kadar yüceltmiştir. 60'lı yılların sonlarında entegre devrelerin kullanıma sunulmasıyla birlikte tasarımcılar daha karmaşık efektlerin farkına vardılar. 1970'lere gelindiğinde çok sayıda pedal mevcuttu: Koro, fazer ve flanş efektleri her yerde yaygın hale geldi.
 
Teknoloji ilerledikçe ve IC'ler daha da yoğunlaştıkça, yeni bir paradigma ön plana çıktı: dijital. Dijital efektlerin çok daha üstün bir performans sunacağına söz verildi: sıfır gürültü, neredeyse sonsuz gecikme süreleri, saf yankılar ve daha fazlası. Çok geçmeden çoklu etki doğdu. Tek bir rafa monte ünitede gitarist bir düzine farklı efekt pedalına eşdeğer olabilir. Her üreticinin kutularına giderek daha fazla şey sığdırarak diğerinin önüne geçmeye çalışmasıyla rekabet çok şiddetliydi. Sonuçta ve ne yazık ki bu, dijitalin ölümüne yol açtı. Mühendislik yerini pazarlamaya bırakırken, pek çok kişi İmparatorun yeni kıyafetlerini sorgulamaya başladı. Fiyatlandırma baskıları ve maliyet düşürme, mühendisleri düşük kaliteli bileşenler ve kalitesiz algoritmalar kullanmaya zorladı ve etkilerin kalitesi bozuldu. Grenli, sevimsiz, gürültülü. Hiç şüphe yok ki birçok kişi dijital efektlerden bahsederken bu terimleri duymuştur. Kısa süre sonra birçok gitarist dijital efektlere isyan etti ve analog pedallar artık bir rönesans yaşadı. Eski analog pedallar, vintage koleksiyoncular arasında değerlidir ve aranır. Müzisyenler, raf işlemcilerini bırakıp, bireysel pedallarla dolu bir tahtayı tercih ettiler.
 
Ancak aslında dijital teknoloji, başlangıçta öne sürülen tüm faydaları sağlama konusunda oldukça yeteneklidir. Artık bu vaat, üstün ses kalitesi, birden fazla eşzamanlı ultra yüksek kaliteli efektin rahatlığı, ayrıntılı programlanabilirlik ve üstün kontrol ile her zamankinden daha fazla gerçekleştiriliyor. Axe-Fx ürün serisiyle - ve şimdi yeni tekliflerle bunun ötesinde - gitar sinyal işlemede üstün çözüm olarak dijitali hak ettiği yere geri getirdiğimizi umuyoruz. Tüm ürünlerimizin her yönü bu düşünceyle tasarlanmıştır. Gitar tonu ve teknolojisinde yeni bir çağın şafağında Fractal Audio'nun arkasında duran birçok müzisyene (hem isimsiz kahramanlara hem de gitar süperstarlarına) teşekkür ediyoruz.
 
Fractal Audio Systems işlemci ailesi, her biri aynı endüstri lideri amfi modellemesi, hoparlör kabini simülasyonu, efektler ve esnek ayak kontrolü üzerine inşa edilmiş üç farklı ürün içerir.
 
👉AXE-FX III • DÜNYANIN ŞİMDİYE KADAR EN GÜÇLÜ GİTAR İŞLEMCİSİ.
 
👉FM9 • DAHA FAZLA GÜÇ, DAHA FAZLA AYAK DÜĞMESİ, DAHA FAZLA SEÇENEK.
 
👉 FM3 • ULTRA TAŞINABİLİR. EN UYGUN. 
 
 
Sahibinden.com mağazamız: https://ambarguitars.sahibinden.com/
 
Bile ulaşın;
 
AMBAR Guitars --- This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 
 
 

Joomla! Debug Console

Session

Profile Information

Memory Usage

Database Queries